Mám se ráda aneb má cesta k sobě samé

Krásný den moji milí,dlouho jsem zvažovala jestli mám napsat něco málo o tom, jak mít ráda sama sebe a jakou cestu jsem zvolila já, aby tomu tak skutečně bylo.Dříve, když jsem ještě chodila do školy, coby školou povinná, byl pro mě doslova problém mísící se až s nevolí pohlédnout na sebe do zrcadla.
Asi si říkáte proč....

 
Odpověď je však celkem jednoduchá.
 
Byla jsem malá, silné postavy a s věčně uhrovitým obličejem. Nesčetněkrát jsem slýchávala věty typu :"Ta je tlustá, škaredá " a mnoho dalších výrazů, které dokáží v člověku vzbudit nechuť ba dokonce odpor k sobě samému.
 
Ach ano.... Jak já jsem toužila být krásná, hubená, dobře oblékaná holka... Pravdou však je, že, když se na to vše dívám zpětně, pohledem staršího a dospělého, musím se pousmát. Jsem žena, která ví co chce a má své priority dávno srovnané. Už pěknou řádku let neřeší svou postavu, protože ví, že pokud není zdraví a psychika v pohodě, pak je vše špatně.
 
Když ráno vstávám, tak vstávám s pocitem, že já jsem osobnost, originál a není nikdo na světě, kdo by mne tento pocit mohl vyvrátit. Ano, jsou zde lidé, kteří jsou sice pohlednější, mají postavení a jsou chytřejší avšak pořád jsou to lidé stejně jako já. Teď při pohledu do zrcadla na sebe neuhýbám pohledem, právě naopak.... Říkám si, že já jsem já a že sama sebou zůstanu. Ale to nejdůležitější, co mne vždy při pohledu na sebe prolétne hlavou, je to, že se mám ráda. Neřeším své momentální rozpoložení či to, zda mám o šedý vlas navíc, řeším jen to, abych se cítila dobře a to bez ohledu na okolní vlivy. Věřím tomu, co vidím v odraze a hlavně tomu, co je nejen v mé mysli, ale především v mém srdci.
 
Naučila jsem se žít přítomností, okamžikem a užívat si života plnými doušky. Naučila jsem se nečekat na lásku i pozornost, obojí přijde ve správný čas. Naučila jsem se být šťastná a radovat se z maličkostí, vždyť svět kolem nás je stále nádherný. Naučila jsem se hledět se vztyčenou hlavou a naslouchat se srdcem.Ano, musela jsem ujít kus cesty, abych se tohle vše naučila, věděla jsem však, že pokud se nebudu mít ráda, pak nikdo nebude mít rád mě.
 
Vím, co to znamená mít ráda sama sebe a i Vám přeji, aby i Vy jste se měli rádi a přijali sebe samé takové, jakými jste.
S úctou k Vám, Vaše L. MIRIAM. <3

Výsledek obrázku pro srdce