Platit za ezoterické služby či ne? Toť otázka ...

 

To je jedna z otázek se kterou se setkávám nejen já, ale i moji kolegové. Na jedné straně slyším hlasy klientů, kteří jasně říkají, že umění nahlížet do budoucnosti a věštit je dar. Na druhou zase, že z něčeho musíme být živi.

Kde je tedy pravda?

Ač se to nemusí zdát, odpověď je jednoduchá, pravdu mají, ti, co říkají platit a hned vám řeknu proč tomu tak je. Malinko zabrousíme do Starého zákona, kde se nepřímo píše o věštění budoucnosti například pomoci vrhání polen. To nač chci však poukázat je to, že už tenkrát fungoval takzvaný směnný obchod. Jak takový obchod fungoval, si asi nemusíme vykládat, nicméně je faktem, že věštec či bylinář dostával od svých „klientů“ vždy něco na oplátku jako protislužbu. Dříve, když peníze neměly takovou váhu, jako nyní to bylo trochu jiné, nyní však peníze mají chtě nechtě v našich životech velkou váhu a ať se vám to líbí nebo ne jsou potřeba k našemu životu, i když ne vždy nám dokážou pomoci k tomu, po čem toužíme.

Proto, když žádáte kartáře, numerologa, bylinkáře o radu, pomoc odměňte se mu finančně, protože, pro něj je to jeho poslání, které se mu stalo zaměstnáním. I on stejně jako vy, je jen člověk, který potřebuje platit složenky, z něčeho žít. Myslím si, že nikomu z vás by se nelíbilo, kdybyste za svou odvedenou práci nedostali zaplaceno, ale jen by vás váš nadřízený poplácal po rameni a řekl, že jste opravdu dobří.

Neodsuzujte nás tedy prosím jen proto, že chceme za své služby zaplatit. Náš čas i energie, která je vkládána do pomoci vám musí být nějak vyrovnána. Rozhodně to neberte tak, že se chceme přiživit na neštěstí druhých, protože jak už jsem podotkla, jsme i my jen lidé, tak jako vy.

Přeji vám jen to nejlepší a věřím, že jsem vám odpověděla na otázku, která si zasloužila trochu naši pozornosti.

S úctou k vám, L. Miriam