Léčení s kameny

Všeobecně je známo, že muži i ženy rádi nosí tu a tam nějaký šperk, kde je právě nějaký kámen a to ať už léčivý, nebo třeba nějaký Swarowski crystal, který se hodně dostává do módy. O krystalu nesoucí jméno Swarowski crystal, však mluvit zde nebudeme. Budeme mluvit o jiném druhů kamenech, jako je například avanturín, růženín, opál, achát, ametyst a mnoho dalších.

Než se však k nim dostaneme, je dobré vědět, že kameny se nevyužívají jen na okrasu či dozdobení šperku, ale v dnešní době je dobrou prevencí i přírodní léčba pomocí kamenů. Ty mohou fungovat jako  masážní kameny anebo specifické druhy kamenů jako takové amulety, které je třeba nosit u sebe.

 

Pojďme se tedy na některé z nich podívat.

Cukrovka 

  • na cukrovku je ideální kámen jménem Citrín, jehož barva je příjemně žlutá a příjemná. Hodí se jako prsten nebo přívěšek

 

 

 

Na podporu metabolismu

  • když máme rozhozený metabolismus, tak ho dokáže podpořit rodonit. Tento kámen má po opracování zajímavou strukturu. Proto i on si zaslouží svoje místo na těle jako přívěsek.
 
 
 
 
 

Nervové napětí

  • proti zvýšenému nervovému napětí a psychické nepohodě pomáhá kámen nesoucí jméno Amazonit. Je jemně zelenkavé barvy a stejně jako Citrín se hodí do přívěsků a prstenů. Pomáhá také proti přílišnému egoismu.

 

 

Proti bolesti

  • prevence proti působení bolesti je kámen Jaspis, ten se skvěle vyjímá na těle a to zejména červený Jaspis, ať už ve formě přívěsku nebo jako prstenu. Další působení Jaspisu je také v  oblasti srdečních chorob.

 

 

Srdeční problémy

  • na problémy s činností srdce je ideální zelený avanturín. Působí jako prevence proti infaktrům a současně srdce posiluje a regeneruje. Jako šperk se dobře vyjímá coby přívěsek. 
 

Žaludeční vředy

  • bylo by bláhové se domnívat, že nošení kamene jako šperku by mohlo vyléčit žaludeční vředy. Přesto pokud máte k tvorbě žaludečních vředů zvýšené dispozice, pořiďte si šperk s onyxem. Vhodná je forma náhrdelníku nebo náramku.