Péče o léčivé kameny

 

Pokud chceme, aby nám něco dobře a zároveň i dlouho sloužilo, musíme o to zkrátka pečovat a výjimkou nejsou ani léčivé kameny, které péči samozřejmě taky potřebují.

 

Péče o kameny je individuální, neboť každý kámen vyžaduje něco jiného, proto, Vám tedy nemůžu podat přesný návod na péči o kameny. Obecně však platí, že kámen vysílá energii a pohlcuje negativní vlivy, a proto je třeba jej čistit tedy pečovat o něj.

 

Očista kamenů se provádí zpravidla pod tekoucí vlažnou vodou anebo tak, že kámen vložíme do misky s vodou. Následně dochází k takzvanému dobíjení kamene. Je vždy však potřeba brát ohled na daný druh kamene. Některé kameny se totiž dobíjí například na přímém slunci, jiné zase za denního světla, či některé dokonce v noci.

 

Kdybychom se neřídili tím, jak o kameny správně pečovat a jak je správně dobíjet, může dojít k znehodnocení kamene a to my samozřejmě nechceme. I kámen se jednou za čas úplně vyčerpá a v tomto případě se doporučuje vzít tento kámen, zakopat jej pod zem a nechat odpočívat.