Uriel

 

Archanděl Uriel – „ Božský oheň“

Šestý paprsek – rubínově červenozlatá

Afirmace: „S tvojí pomocí nechám vstoupit radost do svého života“

Vlastnosti: Milost, radost, vděčnost

Živel: Země

Světová strana: Sever

Den: Pátek

Planeta: Venuše

Kov: Měď

Drahokam: Rubín, karneol

Éterické oleje: Santalové dřevo, růžový olej, kosatec

 

V šestém rubínově červenozlatém paprsku působí archanděl Uriel a jeho vojsko, které se zavázalo Bohu, že bude přispívat k tomu, aby se člověk k němu obracel a mobilizoval své síly, a ne pouze snažně prosil o vysvobození z nouze, starostí a nesnází, kvůli nimž se lidé modlí především. Ve sféře rubínově červenozlatého světla panuje radost a jásot díky božímu milosrdenství a hojnosti božské lásky. Z mocných barevných vibrací, skládajících se z rubínově červené  a zlaté,  které smíšeny vyzařují svítivě oranžovou, získáme radost v její nejpůvodnější podobě a tím i vděčnost, která nás zalije radostným pocitem. Tím bude naše bytí mnohem efektivnější, dostane se mu povzbuzení, nových impulsů a vnitřní připravenosti, budeme se moci cílevědoměji zbavit trudných myšlenek a nahradit je novými energiemi, které jsou konstruktivní a podporují život. To je velice důležitý aspekt, pokud jde o změnu životních situací.

Ponořte své tmavé myšlenky do těchto barevných vibrací, které ve své oranžové nádheře jsou srovnatelné s vycházejícím sluncem. Mají regenerační a transformační účinek, pokud je necháme vědomě a s plnou intenzitou vtékat do našeho ducha. S jeho pomocí tak vytváříme nový vzorec života, který může způsobit obrat ke světlu. Rubínově červená barva je symbolem hluboké všeobjímající lásky a prolíná se, se zlatými vibracemi s nádechem oranžové barvy, která je nositelem živosti, radosti a optimismu. Tyto vibrace nás naplňují pocitem štěstí a oživují naše tělo. Je tomu tak proto, aby naše víra talent přinesly užitek všemu, co na Zemi existuje. Zářivá oranžová barva stimuluje také naši kreativitu a radost, což jsou vlastnosti tvůrčích sil.

Jestliže si z takovýchto pocitů začneme budovat vlastní život, dáváme zároveň sami sobě obrovský dar, který je plný tvůrčí síly. Prožijeme hluboké naplnění a vděčnost, díky nimž se nám podaří ještě více otevřít své srdce.

Archanděl Uriel je ze všech archandělů nejpozemštější, nejhustší, je nejsilněji spjat se zemí. Na mostě mezi božským a pozemským tvoří předmostí ke hmotě. Drží klíč ke hmotě, ukotvuje síly světla, Božství, vědomí ve hmotě. Je strážcem Božího řádu ve všech hmotných strukturách, učí jak zvládat hmotný svět. Je ochráncem fyzického těla a uvádí do souladu tělo, ducha a duši. Posiluje schopnost naslouchat moudrosti těla a posilovat harmonii a spojení mezi jemnohmotným a hrubohmotným tělem. Podporuje tak léčitelství. Ukazuje na všechny oblasti, v nichž se materiální skutečnost neshoduje s Božím plánem či ideálem.

Jeho rubínově červenozlatá a oranžová energie v nás zapálí oheň inspirace, poskytne nám teplo a do prostoru rozšíří naši auru. Archanděl Uriel podporuje naši rozhodnost a činorodost a inspiruje nás ke kreativnímu vyjádření Božské osobnosti. Oranžová barva posiluje podstatu vnitřního dítěte, nacházejícího se uvnitř každého z nás. Jeho pohledem si  budeme zvědavě a nezaujatě prohlížet svět a budeme se radovat z každého nového objevu. Každý den můžeme ve svém životě najít něco nového."Milý Archanděl Urieli, prosím, pomozte mi soustředit svou mysl a příjem všech znalostí, moudrosti a porozumění, které potřebuji."